Actiuni ilegale.

Discutiile clanului PGL.

Actiuni ilegale.

Postby Hawk » 29 Apr 2018, 18:28

Salut. Cei care ma cunosc stiu ca am mai vizitat pagina voastra de cateva ori si ca joc cand si cand pe serverul vostru. Acum vin sa va atrag atentia cu un lucru pe cat se poate de grav. Nu sunt suparat de faptul ca unul din admini mi-a dat BAN crezand ca am coduri, un admin cu mai multa experienta poate deduce cand un jucator are sau nu coduri.Acum sa revin la subiect :in primul rand ownerul acestui server trebuie sa fie constient de un lucru, ca a cere unei persoane sa ii accesezi datele din calculatorul acesteia este ilegala. Imaginativa un caz unde un minor sa zicem 14-16 ani lasa un admin sa acceseze calculatorul care poate apartine unuia dintre parinti, si profitand de vulnaribilitatea acestuia poate accesa date cu, caracter personal. Domnul Sava Daniel (Dem0n) ca sa stiti am toata conversatia inregistrata in care imi cereati sa imi accesati calculatorul. Poate vi se pare o gluma, dar e pe cat se poate de grav. In urmatoarele trei zile va voi afla si adresa din Bucuresti unde locuiti iar mai apoi ne vedem in instanta. Si rog ca toti adminii si toti cei care joaca pe acest server sa trateze lucrul acesta cu seriozitate.
Hawk
Membru

Re: Actiuni ilegale.

Postby pralea » 30 Apr 2018, 15:58

controlul se face numai cu acordul tau,nu intram cu forta la tn in pc,servarul are unele reguli dintre care asta cu controlul..nu accepti ai ban si gata nu e nici o problema,servarul nostru,regulile noastre.
pralea
Admin Server

Postby Hawk » 30 Apr 2018, 20:07

Deci consideri ca e ok sa profiti de vulnarebilitatea unui copil? Pentru ca el o sa ve dea acces,doar sa dovedeasca ca e "curat". Cum spuneam calitatea de admin o dobandesti din experienta nu din a plati o oarecare suma de bani ca mai apoi sa fii total paralel si sa acuzi pe oricine de hacks. De accea ii avem pe cei de la VAC. Problema e in continuare foarte grava si eu chiar nu voi lasa sa se continue asa.
Hawk
Membru

Postby pralea » 01 May 2018, 05:57

atat mai am de sp,la controale s-au gasit coduri.multa bafta in ce ti-ai propus sa faci. :(closed)
pralea
Admin Server

Postby tygrutz » 03 May 2018, 10:38

Bati campii rau prietene..
1.Nimic nu se face fara acceptul tau(daca nu vrei sa vedem ce coduri ascunzi nici noi nu vrem a joci pe server si ne-am inteles de minune)
2.Nu uita!joci pe un server in pc-ul meu..tu intri fara permisiunea mea tot timpul
3. Serverul nu este un loc PRIVAT unde ai dreptul de a juca.. este un loc unde ai privilegiul de a juca daca respecti regulile
4. Ca sa nu te mai deranjam, zimi numele te rog sa te banez permanent... ca sa nu te mai verifice nimeni.. niciodata pe serverul asta
P.S. Asta imi place :))))))))))) : "Domnul Sava Daniel (Dem0n) ca sa stiti am toata conversatia inregistrata in care imi cereati sa imi accesati calculatoru".... daca iti cer sa sari in cap.. tot asa ma reclami la politie? :)))

tygrutz
Fondator

Postby afpromania28 » 04 May 2018, 22:36

tygrutz, inainte de a rade de altii mai bine te-ai documenta, persoana respectiva are dreptate 100%. De ce nu intrebi tu un avocat mai bine? :)
Tu ca consumator/utilizator/jucator cum vrei tu sa il numesti, aproba accesul prin remote Team Viewer, dar doar atata. Tu facand remote, nu ai niciun drept sa accesezi programe, loguri sau alte informatii sensibile. Se numeste "Acces neautorizat la un sistem informatic"

Infracţiuni contra siguranţei şi integrităţii sistemelor şi datelor informatice
Art. 360

Accesul ilegal la un sistem informatic

(1) Accesul, fără drept, la un sistem informatic se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 3 ani sau cu amendă.

(2) Fapta prevăzută în alin. (1), săvârşită în scopul obţinerii de date informatice, se pedepseşte cu închisoarea de la 6 luni la 5 ani.

(3) Dacă fapta prevăzută în alin. (1) a fost săvârşită cu privire la un sistem informatic la care, prin intermediul unor proceduri, dispozitive sau programe specializate, accesul este restricţionat sau interzis pentru anumite categorii de utilizatori, pedeapsa este închisoarea de la 2 la 7 ani.

In afara de asta, toti moderatorii AMENINTA cu ban daca nu li se permite accesul, ceea ce este si mai grav, daca persoana inregistreaza log.
Sa stii ca orice persoana te poate da in judecata si oricand. Nu mai lua in ras niste chestii serioase.

afpromania28
Membru

Postby tygrutz » 08 May 2018, 11:14

Accesul, fără drept.... tu imi dai accesul... esti prezent la ce fac.. si ai contolul de a opri totul in 2 sec..
repet.. citeste bine... accesul FARA DREPT ..
Prezenta ta de fata... si acordu tau verbal , nu indeplineste acel articol...
Nu fa pe desteptul cu mine afp ca nu esti

tygrutz
Fondator

Postby sLim Shady. » 08 May 2018, 18:16

Ma, va credeti la instanta? :)) cu articole si cu de astea
madutza, ai luat ban pentru ca ai iesit in timpul controlului din TeamViewer/Counter-Strike.
Stati linistiti, adminii nu au interese pentru a va lua date din PC sau de a va fura log-uri, nu suntem "HACKERI", suntem "STAFF" intr-un joc.
Daca nu vreti sa vi se mai faca controale sau asa, nu va mai jucati jocuri in puii mei. Sunteti oameni mari, nu aveti munca? Mergeti pe afara, aveti copii, scoateti-i la plimbare, faceti ceva...
sLim Shady.
Membru

Postby sLim Shady. » 08 May 2018, 18:22

viewtopic.php?f=6&t=3185

Poti face o cerere de unban daca vrei :)
sLim Shady.
Membru

Postby G.CLooney » 18 May 2018, 19:52

Sa va bagati mintile in cap si de nu va convine ideea controlului, BASTI! Nu invoca tu articole si legi pe care nu stii sa le interpretezi. Lasa legislatia pe mana celor ce stiu sa o interpreteze intr- un mod obiectiv si au habar de cuvintele limbii romane. NU vii tu fan Suits cu impresii de 10 bani. Nu iti convin regulile, nu intra tinere.

:(con)

" Eu sunt painea lui Dumnezeu cu oamenii cinstiti si biciul lui Dumnezeu cu bagabontii marsavi! " - George Clooney
G.CLooney
Membru